PZ-CEPA

Energoportál

Podporte-nas

Facebook ZivotPoUhli

Pozvánka na workshop: Dekarbonizácia teplárenstva – geotermálna energia a energetické komunity

utorok, 20 december 2022 17:31

PEDAL Consulting, s.r.o. si Vás dovoľuje pozvať na workshop o dekarbonizácii teplárenstva s ukážkou zapájania geotermálnej energie a vzniku energetických komunít. Koná sa 16. a 17. januára 2023 v Bratislave a zahŕňa aj návštevu Galantathermu. 

Podujatie je organizované v rámci projektu W4RES (Ženy pre trh s obnoviteľným teplom a chladením). Ide o 3-ročný projekt financovaný EÚ, ktorého cieľom je zvýšiť zapojenie žien dotrhového zavádzania riešení vykurovania a chladenia z obnoviteľných zdrojov, prostredníctvomopakovateľných podporných opatrení testovaných a overených v 8 európskych krajinách. V rámci tejto iniciatívy sa uskutoční séria podujatí formou vzájomného učenia sa. 

 

Workshop má dve nosné časti:

1. plánovanie dekarbonizácie teplárenstva - prezentácia odborníkov/čok o tom, ako možno využiť geotermálnu energiu, vrátane zaujímavého príkladu projektu Galantatherm, ktorý iniciovala žena

2. energetické spoločenstvá - právne aspekty energetických spoločenstiev na Slovensku a niekoľkým zaujímavých príkladov osvedčených postupov zo zahraničia

Pre koho je podujatie určené?

Vítaní sú zástupcovia a zástupkyne malých a stredných podnikov, tvorcov politík, občanov, výskumníkov, účastníkov z fungujúcich, ale aj potencionálnych energetických komunít a ďalšie organizácie so záujmom o dekarbonizáciu teplárenstva, energetické komunity, o geotermálnu/obnoviteľnú energiu, rodovú rovnosť a diverzitu, aby sa k nám pripojili na zaujímavé prezentácie a diskusie.

Cestovné náklady

Cestovné náklady účastníkov mimo Slovenska môžu byť hradené z projektu. Keďže sú však zdroje obmedzené, táto ponuka platí pre prvých registrovaných.

Registrácia

Zaregistrujte sa najneskôr do 2. januára 2023 prostredníctvom tohto formuláru: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfXH7-A31RM906vvn0ZKco_LQR5fGgEuQm9pz2NiNyGrnayaA/viewform?usp=sf_link

 

Podrobný program podujatia bude čoskoro zverejnený na stránke pedal-consulting.eu.

Ak máte ďalšie otázky alebo pripomienky, neváhajte kontaktovať Dominiku Frohlichovú, projektovú manažérku a W4RES Hub manažérku slovenského regionálneho hubu (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.)

Viac informácií o projekte W4RES nájdete na stránke w4res.eu

SK event January 2023 1024x573

Naposledy zmenené utorok, 01 august 2023 11:17

Táto stránka bola vytvorená s podporou Európskej únie, European Climate Initiative – EUKI  a European Climate Foundation. Poskytovatelia finančného príspevku nenesú zodpovednosť za prezentované názory. Za obsah zodpovedajú výlučne Priatelia Zeme-CEPA a CEE Bankwatch Network a nemôže byť za žiadnych okolností považovaný za názor donorov.

Datový zdroj 2